تفاهم کانون کارآفرینان خوزستان با دبیرخانه نخستین جشنواره کارآفرینی و مهارت قاصدک/ هرمز: اکوسیستم کارآفرینی نیازمند توجه به حوزه های فرهنگی است
    
تعداد بازدید: 248
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/8/21

کانون کارآفرینان استان خوزستان و دبیرخانه نخستین جشنواره کارآفرینی و مهارت قاصدک در خصوص برگزاری هرچه مطلوب تر این جشنواره تفاهم کردند.

به گزارش دبیرخانه جشنواره قاصدک، دبیر کانون کارآفرینان استان خوزستان با اشاره به اهمیت ابعاد فرهنگی و رسانه ای در ترویج مفاهیم ارزشمند و کارگشای کارآفرینی، اظهارداشت: اکوسیستم کارآفرینی بدون تردید نیازمند توجه ویژه به حوزه های فرهنگی، هنری و رسانه ای است.
احمد هرمز برگزاری نخستین جشنواره مهارت و کارآفرینی قاصدک را گامی بلند برای فراهم کردن زمینه های گسترش و تعمیق باور به توانمندی های داخلی و بهره گیری از ظرفیت های هنری در این رابطه دانست و افزود: امیدواریم پیوند هرچه بیشتر هنرمندان و کارآفرینان زمینه خلق آثاری برجسته در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشورمان را به دنبال داشته باشد.
وی استان خوزستان را دارای ظرفیت های بسیار برجسته و چشمگیر در حوزه های ادبی، هنری و فرهنگی برشمرد و ادامه داد: جشنواره منطقه ای قاصدک فرصت ویژه و مناسبی برای جریان سازی مولد و امیدآفرین مرتبط با کارآفرینی ومهارت در بسترهای ادبی فراهم می کند.
دبیر کانون کارآفرینان استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود ظرفیت های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و اقتصادی این استان را ممتاز دانست و گفت: استان خوزستان می تواند لوکوموتیو توسعه و پیشرفت کشور در حوزه های مختلف باشد و کارآفرینان این استان دارای انگیزه های بالایی برای ایفای نقش موثر در این مسیر هستند.
نخستین جشنواره منطقه ای کارآفرینی و مهارت قاصدک با مشارکت استان های فارس، خوزستان، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در بخش های عکس، فیلم، گزارش خبری و داستان کوتاه با موضوعاتی همچون جوان، میدان دار عرصه کارآفرینی و تولید، کارآفرینی و خانواده پویا، قاچاق کالا و تولید داخلی، اقتصاد دانش بنیان، رسانه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، کسب وکارهای نوین، نقش اقتصاد مقاومتی در وحدت و انسجام اسلامی، ارتباط دانشگاه کارآفرین با بخشهای تولید و نقش آن بالندگی کشور، نقش تولید در افزایش نشاط اجتماعی، اشتغال و سلامت جسمی و روانی، مهارت آموزی، اشتغال پایدار و کارآفرینی، کسب و کارهای فراموش شده، کارآفرینی فرهنگی، هنری، ورزشی و رسانه ای و موانع کارآفرینی در ایران برگزار می شود.
همچنین بخش های ویژه این جشنواره شامل فیلم های 200 ثانیه ای ویژه دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و بخش مستندهای با موضوع استارت آپ ها و کسب و کار دانشجویی ویژه دانشجویان است.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
فراخوان ثبت نام