نخستین جشنواره منطقه ای کارآفرینی و مهارت قاصدک در شیراز برگزار می شود
    
تعداد بازدید: 192
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/8/19

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس گفت نخستین جشنواره منطقه ای کارآفرینی و مهارت قاصدک با رویکرد گسترش و ترویج مفاهیم کارآفرینی و به منظور تحقق شعار رونق تولید در شیراز برگزار می شود.

به گزارش دبیرخانه جشنواره قاصدک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، کیوان نیازی اظهار داشت: در راستای گسترش فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تعیین شعار سال با عنوان رونق تولید، نخستین جشنواره منطقه ای کارآفرینی و مهارت قاصدک در بخش های فیلم، گزارش خبری، عکس و داستان کوتاه با حضور استان های فارس، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد برگزار می شود.
وی تاکید کرد: میزبانی شهر شیراز در این رویداد مهم فرهنگی و هنری پیام آور اهمیت و برجستگی این خطه در زمینه کار و تلاش و مهارت آموزی و الهام بخش خواهد بود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس ادامه داد: قاصدک، جشنواره ای برای ترویج و گسترش کارآفرینی در بستر هنر و اندیشه خلاقانه کسانی است که دغدغه های خود را در قالب های متنوع هنری خلق کرده اند و قاب جشنواره قاصدک با هدف ارج نهادن به این هنرمندان، ترویج مفاهیم کارآفرینی و برجسته سازی الگوهای موفق در حوزه کسب و کار، میزبان این آثار خواهد بود؛ با این امید که پیوند هرچه بیشتر هنرمندان و کارآفرینان زمینه خلق آثاری برجسته در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشورمان را به دنبال داشته باشد.
نیازی موضوعات این جشنواره به شرح زیر برشمرد: جوان، میدان دار عرصه کارآفرینی و تولید، کارآفرینی و خانواده پویا، قاچاق کالا و تولید داخلی، اقتصاد دانش بنیان، رسانه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، کسب وکارهای نوین، نقش اقتصاد مقاومتی در وحدت و انسجام اسلامی، ارتباط دانشگاه کارآفرین با بخش های تولید و نقش آن بالندگی کشور، نقش تولید در افزایش نشاط اجتماعی، اشتغال و سلامت جسمی و روانی، مهارت آموزی، اشتغال پایدار و کارآفرینی، کسب و کارهای فراموش شده، کارآفرینی فرهنگی، هنری، ورزشی و رسانه ای و موانع کارآفرینی در ایران.
وی با بیان این که این جشنواره در بخش های فیلم های کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی، گزارش خبری، عکس و داستان کوتاه برگزار می شود، گفت: همچنین بخش های ویژه این جشنواره شامل این موارد است: فیلم های 200 ثانیه ای که ویژه دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی است و بر مبنای موضوعات اعلام شده در دو بخش فیلم کوتاه داستانی و گزارش خبری مورد داوری قرار می گیرند.
بخش دانشجویی که در این بخش دانشجویان رشته های مختلف می توانند مستندهایی با موضوع استارت آپ ها و کسب و کارهای دانشجویی تولید کنند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس با اشاره به بخش های جنبی جشنواره، توضیح داد: نمایش فیلم های سینمایی با موضوع فرهنگ کارآفرینی با حضور عوامل، نمایش آثار کوتاه تولید شده در استان های دیگر، نمایش آثار بین المللی با موضوع اشتغال، مهارت و کارآفرینی، اهداء نشان عالی به چهره های ماندگار فرهنگ و کارآفرینی و برگزاری ورک شاپ های تخصصی عکاسی و مستندسازی با حضور چهره های برجسته کشوری از جمله برنامه های بخش جنبی جشنواره کارآفرینی و مهارت قاصدک خواهد بود.
وی با اشاره به این که آخرین مهلت ارسال آثار 10 بهمن 1398 و اختتامیه جشنواره نیز از 7 تا 9 اسفند برگزار می شود، تصریح کرد: به نفرات اول تا سوم هر بخش تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جوایز نقدی ارزنده اهدا می شود.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
فراخوان ثبت نام